Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu www.bip.gov.pl

"Elektroniczna Pielęgniarka" od niedawna w naszym szpitalu.

W związku z coraz większymi kolejkami pacjentów oczekujących do przyjęcia w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w całej Polsce, przy ograniczonych zasobach ludzkich i ograniczonym czasie, sytuacja wymusiła wprowadzenie przed kilkoma laty systemu segregacji medycznej - TRIAGE. Ma to na celu kwalifikowanie pacjentów do różnych grup pilności przyjęcia wynikających z aktualnego stanu zdrowia. 

W SOR w Przemyślu jednym z narzędzi służących do właściwego “triażowania" pacjentów jest urządzenie zwane przez personel i pacjentów: „ elektroniczną pielęgniarką”. To aparat, który - obsługiwany przez wprawnego ratownika lub pielęgniarkę -  w ciągu 1,5 minuty pozwala szybko i w miarę obiektywnie przydzielić pacjenta do określonej grupy pilności. Jest to urządzenie przeznaczone dla pacjentów dorosłych, dzieci i noworodków. Zasada działania opiera się na zmodyfikowanym systemie EWS (Early Warning Score) czyli systemie wczesnego ostrzegania opartym na kilku obiektywnych i subiektywnych pomiarach podstawowych funkcji życiowych, co pozwala minimalizować ryzyko związane z oczekiwaniem pacjenta na przyjęcie. Ma to za zadanie ułatwić przyjmowanie w pierwszej kolejności tych pacjentów, którzy tej pomocy potrzebują natychmiast, a innych mniej potrzebujących w późniejszym czasie. 

Zarządzanie ryzykiem jest jednym z nieodłącznych, najtrudniejszych i niedocenianych aspektów pracy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Zdjęcia.

Kategoria: